OŠ 8 TALCEV LOGATEC OSNOVNOŠOLSKI DRŽAVNI PRVAKI V KOŠARKI

sreda, 10. 04. 2024 | Tekmovanja

V Rogaški Slatini je bil v torek, 9. aprila, na sporedu finalni turnir 57. Košarkarskega Superšolarja za starejše učence. Poleg domačinov so si nastop zagotovile še ekipe OŠ 8 talcev Logatec, OŠ Vransko – Tabor in OŠ Vrhovci iz Ljubljane.

V zelo napeti prvi polfinalni tekmi so Logatčani v zadnji tretjini z dobro obrambo zlomili odpor domače ekipe, v drugi polfinalni tekmi med OŠ Vransko – Tabor in OŠ Vrhovci pa so slednji odlično začeli tekmo ter si z meti od daleč priigrali visoko prednost, ki so jo obdržali do konca tekme

Igralci OŠ 8 talcev so v finalni tekmi vseskozi narekovali tempo in si že kmalu priigrali prednost, ki je do konca tekme samo naraščala. Tako so popolnoma zasluženo končali na 1. mestu 57. Košarkarskega Superšolarja za starejše učence.

Tretje mesto so osvojili igralci OŠ Vransko – Tabor po dobrem začetku tekme. Domačini so se v drugem delu sicer rezultatsko približali, vendar so bili nasprotniki enostavno premočni.

Na obeh tekmah so za fante bučno navijali naši navijači, ob prihodu v Logatec pa nas je presenetila večja skupina navijačev in staršev, ki so še dodatno začinili uspeh naših košarkarjev.

Tekma za 1. mesto:

OŠ 8 TALCEV LOGATEC : OŠ VRHOVCI 61:45 (26:12, 17:16, 18:17)

OŠ 8 Talcev: Grdadolnik 21, Čuk 14, Tuljak 12, Panjan 4, Podobnik 4, Bibič 4, Srakar 2, Čepon, Celarc, Trdan, Kogovšek, Zupančič, Sofranič.

OŠ Vrhovci: Kocelj, Anderlič J., Majc, Jan 15, Lampret, Hadžić Pavlin, Faletič 9, Anderlič M. 18, Glogovac, Pirnat, Motoh, Rahne 3.

Polfinalna tekma:

1. OŠ ROGAŠKA SLATINA : OŠ 8 TALCEV LOGATEC 43:49 (19:19, 16:15, 8:15)

OŠ 8 Talcev: Grdadolnik 13, Tuljak 13, Panjan 9, Srakar 6, Čuk 4, Podobnik 2, Bibič 2, Čepon, , Celarc, Trdan, Kogovšek,  Zupančič.

1. OŠ Rogaška Slatina: Toplišek 4, Kučiš 3, Štahl 15, Blažun 11, Plevčak 3, Ivić 4, Sambolić 2, Kropec 1, Škrablin Novak, Berk, Pobežin, Gotlin.

Igralci OŠ 8 Talcev Logatec:

1. Tim Grdadolnik (kapetan)
  2. Matej Čuk
  3. Jaša Tuljak