Če se knjiga izgubi

sreda, 01. 03. 2023 | Knjižnica

Kaj storiti, če se knjiga izgubi, založi ali se kako drugače izgubi sled za njo?

Samo brez panike. Veliko večino knjig najdemo nekje v šoli, pri prijateljih ali po generalnih čiščenjih doma. Če ne danes ali jutri, pa čez mesec ali dva. Včasih čez kakšno leto. Otrok bo še nekaj časa obiskoval našo šolo in imeli bomo čas, da zadevo uredimo. Morda pa je knjigo že našel kdo, ki jo je vrnil v knjižnico.

Svetujem, da se otrok oglasi v knjižnici in pove, da knjige ne more najti. Iskali jo bomo tudi na krajih, kjer je do takrat še nismo. Zgodi se, da si kateri otrok ne upa več v knjižnico. Zadnje, kar si želimo, je, da si otroci več ne izposojajo knjig, zato v tem primeru svetujem, da se name obrnejo starši:

• preko telefona (tel. šole: 759 00 60) ali
  • z elektronsko pošto na inestominec@8talcev.si
  • z obvestilom v otrokovi beležki ali
  • osebno.

Nekajkrat letno razrednikom posredujem sezname o gradivu v zamudi, na katerih so avtomatično vsi učenci s takim gradivom. Otrok naj razredničarki (razredniku) pove, da se je za gradivo že dogovoril v knjižnici.

Če knjige po več letih zares ne bomo mogli najti ali če veste, da je uničena, se bomo dogovorili za nadomestilo.

Prijetno branje in lep dan.

Ines Tominec, šolska knjižničarka