Nacionalno preverjanje znanja 2024/25

torek, 03. 09. 2024 | Obvestila

Marca in aprila 2025 bodo, učenke in učenci 3., 6. in 9. razreda osnovnih šol, reševali preizkuse nacionalnega preverjanja znanja (NPZ). Z njimi bodo preverili, kako uspešni so pri  oseganju učnih ciljev in standardov znanja. Starši pa boste na podlagi dosežkov lažje prepoznali otrokova močna področja znanja in tista, kjer bi bilo treba znanje še poglobiti, učitelji in ravnatelji pa
bodo z dodatnimi informacijami lažje načrtovali svoje nadaljnje vzgojno-izobraževalno delo.

Dosežki NPZ-ja in vpis v srednjo šolo
Učenke in učenci ob koncu 3. in 6. razreda prejmejo Obvestilo o dosežkih in državnih povprečjih pri NPZ, izraženih v odstotnih točkah, ki je priloga  pričevala. Ob koncu 9. razreda pa so  dosežki učencev in državna povprečja na NPZ-ju zapisani v samem spričevalu učenca. Dosežki učencev 9. razreda iz slovenščine (italijanščine ali madžarščine na  arodnostno mešanih območjih) in matematike se lahko uporabijo kot eno od meril za izbiro kandidatov v primeru omejitve vpisa v programe srednješolskega izobraževanja.

Pomembni datumi:
→ 24. 3. 2025: NPZ iz slovenščine za 3., 6. in 9. razred
→ 27. 3. 2025: NPZ iz matematike za 3., 6. in 9. razred
→   1. 4. 2025: NPZ iz tujega jezika za 6. razred NPZ iz tretjega predmeta za 9. razred (tretji predmet v 9. razredu na naši šoli bo v tem šolskem letu angleščina)
→ 15. 4. 2025: Seznanitev z dosežki pri NPZ-ju v 3. razredu
→ 22. 4. 2025: Seznanitev z dosežki pri NPZ-ju v 9. razredu
→   5. 5. 2025: Seznanitev z dosežki pri NPZ-ju v 6. razredu

Več informacij dobite na spletu in v priponki.

Informacija za učence in starše NPZ_SLO_2025