Hišni red

NE SMEM:

• hoditi s čevlji,
  • vpiti,
  • se loviti in skrivati,
  • uporabljati mobilnih in drugih elektronskih naprav,
  • uničevati knjig,
  • preklinjati,
  • uničevati tuje lastnine.

LAHKO:

• berem,
  • se učim,
  • pišem domačo nalogo,
  • pomagam knjižničarki in ostalim učencem,
  • uporabljam računalnike in internet za učne namene.

IZPOSOJA

Ob vpisu na šolo vsak učenec postane član šolske knjižnice. NOVOST: Vsak učenec ob vpisu pridobi tudi kartico katero uporablja ob obisku knjižnice za izposojo knjig.

Izposojeno gradivo imajo lahko učenci doma tri tedne. Po tem času, ga morajo vrniti v knjižnico ali podaljšati.

Gradivo kot je npr. domače branje, knjige po katerih učenci pogosto sprašujujejo ne moremo podaljšati zato naj učenci v čim krajšem času vrnejo v šolsko knjižnico.

Učenci si domov ne morejo izposoditi enciklopedij, leksikonov, ostalih knjig s posebno oznako. Si pa knjige lahko vsak dan ogledujejo v čitalnici.

ODŠKODNINE: Po sklepu, ki smo ga z vodstvom sprejeli 23.5.2024 smo zapisali naslednje: do 20. septembru vsakega leta starši učencev poravnajo nastale stroške zaradi nevračila knjig ali učbenikov. Po navedenem datumu, vračila učbenikov ter knjig ne upoštevamo in učenci gradivo obdržijo. Položnico z nastalimi stroški morajo starši poravnati.

V juniju se učencem kot običajno zaračuna poškodovane učbenike in morebitne knjige.

Ob zaključku šolanja, učenec 9. razreda, ravno tako vrne vse gradivo šolske knjižnice (dobi potrdilo o vračilu vseh gradiv) in šele takrat učenca izbrišemo kot uporabnika naše knjižnice.