Župančičeva frulica

sreda, 03. 06. 2020 | Zgodilo Se Je

30. e-ŽUPANČIČEVA FRULICA

Letos bo jubilejni 30. literarni in deklamatorski natečaj Župančičeva frulica kljuboval trenutnim korona razmeram. Kot prva tovrstna literarna e-prireditev takšnega kova in v tolikšnem obsegu bo Župančičeva frulica predavajana v obliki filma na dan smrti našega rojaka Otona Župančiča 11. 6. 2020 ob 19.00.

E-prireditev si bo mogoče ogledati preko Youtube premiere. Povezava bo en teden prej dostopna na spletni strani ZIK Črnomelj. Sočasno bo na dan dogodka 11. 6. ob 19.00 organizirano tudi fizično predvajanje filma na Medgeneracijskem vrtu za Kulturnim domom Črnomelj.

Na razpisu za Župančičevo frulico 2020 je sodelovalo 90 mladih pesnikov in 82 deklamatorjev iz skupno 77 slovenskih osnovnih in srednjih šol. Strokovni komisiji sta izbrali finaliste – po pet najboljših deklamatorjev, osnovnošolskih in srednješolskih pesnikov.

Naš učenec, Enej Peček, je uvrščen med 5 najboljših deklamatorjev in  vabimo vse navijače, da si ogledate prireditev.

NASTOPAJOČI FINALISTI

• Deklamatorji: Enej Peček (Logatec), Liam Čelofiga (Maribor), Vid Lamovšek (Trbovlje), Sofia Žižmund (Ljubljana), Uma Učakar (Krško)
  • OŠ pesniki: Gaja Germavc Pušnar (Maribor), Amra Huremović (Šoštanj), Tanja Kolmančič (Ptuj), Laura Markič (Čepovan), Anaisa Sterle Laignel (Ljubljana)
  • SŠ pesniki: Urška Bahor (Črnomelj), Nina Bohnec (Črenšovci), Hana Bujanović Kokot (Kranj), Lara Gobec (Celje), Nika Gradišek (Kozje)

GOSTUJOČI NASTOPAJOČI

• Povezovalec programa: Oton Župančič (Sašo Žepuhar)
  • Glasbeni predah: 2B, Martina Mravinec
  • Turistični premor: lepote Bele krajine
  • Gostujoča pesnica: Barbara Gregorič Gorenc
  • Nekdanji zmagovalci: Dominik Vodopivec, Katarina Gomboc Čeh, Sofya-Agnessa Yakuntsova, Madhu Marie-Louise Hadžić (zmagovalka Goranovega proljeća)

STROKOVNA KOMISIJA

• Za deklamatorje: Gašper Jarni, Tjaša Koprivec Vuga, Mateja Perpar
  • Za pesnike: Igor Divjak, Janko Lozar, Veronika Dintinjana

Nastasja Schweiger in Tadej Fink
Zavod za izobraževanje in kulturo Črnomelj

Spoštovani,

pripravljamo jubilejno 30. Župančičevo frulico, srečanje najboljših mladih pesnikov in deklamatorjev, ki bo letos potekala kot prva literarna e-prireditev v Sloveniji.

11. junija 2020, bomo ob 19.00 na Youtubu premierno predvajali film Župančičeve frulice 2020, kjer se bodo predstavili finalisti in bosta strokovni komisiji razglasili najboljše mlade pesnike in deklamatorje leta 2020.

Več o Župančičevi frulici:

Lep pozdrav,
Tadej Fink, organizator projekta

ZIK Črnomelj
ZAVOD ZA IZOBRAŽEVANJE
IN KULTURO ČRNOMELJZIK Črnomelj
TADEJ FINK
koordinator in organizator kulturnih programovZavod za izobraževanje in kulturo Črnomelj (ZIK Črnomelj)
Ul. Otona Župančiča 1, 8340 Črnomelj

t: + 386 (0)7 30 61 382