Učenje na domu

Pozdravljeni, pouk zopet poteka na šoli, a kljub temu puščamo objavljene povezave, ki so uporabne:

Na tej strani bomo učitelji obveščali učence in starše o tem, kaj naj v času zaprtja šol, predelajo doma.

Safe.si priporoča kako varno preživeti čas pred računalnikom. Ideje so tukaj.

Hiša eksperimentov pripravlja za čas dela na domu interaktivne predstavitve določenih poskusov. Tukaj

Prejeli smo povezavo do portala SloFit, kjer nam bodo svetovali, kako ostati fit. Povezava je tukaj

Prejeli smo povezavo do spletišča, ki pomaga pri razlagi otrokom, kaj je koronavirus in kako razumeti ukrepe povezane z njim. Tukaj

Prejeli smo povezavo do portala Agencije za varnost v prometu, ki je pripravil programe po triadah. Spletišče najdete tukaj.

Hiša iluzij je pripravila priročnik, ki omogoča izdelavo nekaterih iluzij doma v času dela na domu. Priročnik najdete tukaj.

V pomoč nam bo sigurno poteza založbe Rokus Klett, ki je  njihova gradiva v elektronski obliki, ponudila brezplačno vsem. Več informacij in navodila najdete tukaj.

V pomoč pri branju v prihajajočih dneh je pristopilo tudi podjetje Hopalai d.o.o., ki na tej povezavi brezplačno ponuja aplikacijo Kobi, ki pomaga otrokom pri učenju branja.

Verjetno že poznate spletišče interaktivne vaje, kjer lahko tudi s pomočjo igre, otroci utrdijo najrazličnejša znanja. Recimo, da je sedaj enkratna priložnost, da utrdimo poštevanko….

Tudi portal učim se Mladinske knjige je omogočil dostop do svojih nalog tukaj.

Za popestritev predlagamo:

Za aktivno in koristno preživljanje časa pred računalnikom predlagamo: