Starševski nadzor – uporaba računalnika

sreda, 18. 11. 2020 | Obvestila

Tole šolanje na daljavo ima tako dobre kot slabe lastnosti. Ena slabših, ki nam jih posamezni starši posredujete ali se obrnete na šolo po pomoč je zagotovo igranje igric. Prav tako učitelji pravijo, da opazijo, da se med srečanji dogaja še veliko interaktivnega preko telefonov ali tablic. Veliko vas je takih, ki hodite v službo in ne morete vedeti, koliko časa otrok preživi pred računalnikom. Ker v domače okolje ne moremo vstopati, vam lahko svetujemo, kaj lahko sami naredite glede nadzora nad uporabo računalnika. Nekateri starši se tega že poslužujete.

safe.si

Safe.si je Točka osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje, kjer najdemo tudi veliko nasvetov, glede omejevanja uporabe računalnika in interneta, starševskega nadzora

Tudi Logout je center, ki vam lahko z nasveti nudi pomoč pri prekomerni rabi interneta.

Za več informacij , še kakšen nasvet in pomoč se obrnite na svetovalno službo, bomo skupaj poskusili najti še kakšno rešitev. Upamo in želimo pa si vsi, da se čim prej vrnemo v šole.