POČASTITEV BORCEV V HORJULU

petek, 25. 10. 2013 | SUŠ - Skupnost učencev šole

DSC 011024. oktobra smo se nekateri SUŠ-evci odpravili v Horjul, kjer smo se poklonili 8 padlim talcem, po katerih nosi ime naša šola. Prireditev je začela Meta-Neža Stražiščar s saksofonom, nadaljevali so bralci, ki so povedali, zakaj smo se zbrali v Horjulu, oziroma kaj se je na tem kraju 24. oktobra 1942 zgodilo. Nadaljevali so glasbeniki Martin Pavunc s saksofonom, Veronika Ogrin s prečno flavto in Sandra Lipovec z violino. Program so popestrile deklamatorke Hana Vnuk, Julija Vajda in Tara Zupan.

Spremljali so nas tudi ga. Vesna Šošter, ga. Melita Mihevc Sark, ga. ravnateljica Karmen Cunder ter svojci padlih borcev. Slovesnost je zaključil predsednik ZD Logatec s svojim govorom, nato pa smo se odpravili nazaj proti Logatcu, kjer smo si privoščili še čaj in bonbone.

Napisala: Tinkara Matičič, 5.c

Foto: Neža Flisek, 9.a