Svetovni dan učiteljev – 5. oktober 2016

sreda, 05. 10. 2016 | Podružnična šola Laze

Učitelji za vedno živijo v srcih, ki se jih dotaknejo!

Letos so se učenci Podružnične osnovne šole Laze odločili, da polepšajo dan nam in vam, dragi učitelji, zato je ta prispevek namenjen vsem, ki danes praznujemo. Svetovni dan učiteljev obeležujemo že od leta 1994, ko se 5. oktobra spomnimo na pomembnost našega poslanstva in vseh vej, ki se dotikajo našega poklica. Nikoli ne smemo pozabiti, da učitelji, vzgojitelji ter ostali strokovni delavci skrbimo za lepšo prihodnost otrok, jim širimo obzorja ter vplivamo na spoštovanje splošnih družbenih vrednot.

Učenci POŠ Laze želijo s toplimi besedami in slikami pokazati, da nas, z njihovimi besedami, cenijo, spoštujejo in nas imajo radi.

Sara_malica na športnem dnevu

SARA, 6. let – 1. razred

Z učiteljem mi je bilo najlepše, ko smo obiskali Planinsko goro. Tudi, če sem se utrudila, sem uživala. Super je bilo, ko smo se usedli pred cerkev in pojedli sendviče in Frutabelo. Najbolj je bilo zabavno, ko nas je učitelj slikal, medtem ko smo jedli. Tako je bilo zabavno, da tega ne bom nikoli pozabila. Izlet mi je bil zares zelo všeč.

Učitelji in učiteljice so res najboljši!

Živa_igre na igrišču

ŽIVA, 6. let – 1. razred

Moj najboljši dan z učiteljico je bil obisk Mini olimpijade v Logatcu. Tam smo metali žogo na koš, jo vodili okoli stožcev, jo brcali in se zabavali. Vse igre so bile odlične in zelo smo uživali. Gledali smo čarovnika in to kar dvakrat. Učiteljica je rekla, da je bilo to zato, ker smo bili tako zelo pridni.

Učitelji tudi nam velikokrat polepšajo dan.

Tija_obisk Planinske gore

TIJA, 6. let – 1. razred

Narisala sem, kako smo z učiteljem obiskali Planinsko goro.

Jaz bi se učiteljem in učiteljicam rada zahvalila za vse! Za potrpljenje z nami, za vse zaklade, ki smo jih skupaj iskali in odkrivali.

Kristjan_moja šola

KRISTJAN, 7. let – 2. razred

Zelo rad prihajam v šolo.

Učitelji hvala, ker nas učite in ker se lahko učimo od vas. Zato smo vam hvaležni. Hvala, ker se lahko učimo angleščino in angleške pesmice.

Maša_na sprehodu z učiteljema

MAŠA, 7. let – 2. razred

Najlepše je, kadar smo vsi skupaj. Mi, učitelj in učiteljica.

Naši učitelji so najboljši, ker nas učijo, mi pa se trudimo to tudi najbolje naučiti. Rada imam učitelje, ker so prijazni do nas.

Vid_igranje nogometa

VID, 8. let – 3. razred

Najlepše je, ko z učiteljem igramo nogomet.

Zelo sem hvaležen, ker imamo na svetu tako dobre učitelje in učiteljice.

ZEB in ZAL, 8. let – 3. razred

Najboljše je, ko vsi skupaj igramo nogomet zunaj na igrišču. Fantje skoraj vedno zmagamo.

Zelo sva vesela, ker imava takega učitelja.

Zeb_igranje nogometa   Zal_igranje nogometa

Učenci še sporočajo: Bodimo danes še bolj »pridni« in polepšajmo učiteljem dan!

Pa lepo praznovanje!