DSCN01

Pustno rajanje

ponedeljek, 18. 02. 2013 | OPB - Oddelki podaljšanega bivanja

DSCN01

V podaljšanem bivanju smo izdelovali izvirne in raznolike pustne maske, da bi z njimi pregnali zimo. Prebirali smo tudi pesmice in uganke o pustu. Pustne maske smo razstavili v vitrini avle naše šole in k ogledu le-te vas vljudno vabimo. Učenci so se zares potrudili!

Na pustni torek so učenci podaljšanega bivanja in njihovi starši, sestrice, bratci … rajali v šolski telovadnici. Izvirnih mask ni manjkalo. Med številnimi pirati, mucami, čarovnicami, princeskami, klovni, indijanci, gusarji, kavbojci, čebelicami in drugimi šemami so zarajali tudi naši učitelji – pikapolonice. S svojo plesno točko so dogajanje na rajanju popestrile učenke prvih razredov, ki obiskujejo Plesni živ-žav.

Od pusta in zime smo se v plesnem ritmu, razigrano in šaljivo, poslovili za eno leto.