Lara-ples Tomo-darila EV 2013 251

PROJEKT EVROPSKA VAS

sobota, 18. 05. 2013 | Evropska vas

Evropska vas je mednarodni projekt, v katerem sodelujejo različne osnovne šole po Sloveniji. Namen projekta je spoznati vse pridružene članice Evropske unije. Učenci osnovnih šol preko celega leta spoznavajo izbrano državo, njihovo zgodovino, kulturo, navade, običaje, narodne noše, glasbo, kulinariko in recepte tradicionalnih jedi. Pod mentorskim vodstvom raziskujejo, razpravljajo, pripravljajo gradivo, izdelujejo plakate in oblikujejo kulturni program za predstavitev države. Svoje delo pa nato javnosti ob dnevu Evrope predstavijo na enem izmed devetih osrednjih trgov v devetih slovenskih krajih.

Naša šola je v šolskem letu 2012/13 spoznavala Irsko. Kaj vse smo počeli, si lahko ogledate v zavihku EVROPSKA VAS.

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 251