Projekt 2013 – 2015

ponedeljek, 23. 09. 2013 | Comenius 2013 - 2015

Kot veste, je naša šola v šolskih letih 2010/2011 in 2011/2012 sodelovala v mednarodnem projektu Comenius – šolska partnerstva. Z veseljem vas obveščamo, da smo bili tudi tokrat uspešni pri prijavi novega projekta. Skupaj z devetimi evropskimi partnerji (Poljska, Italija (Perugia), Italija (Rim), Turčija, Latvija, Romunija, Hrvaška, Nemčija, Ciper) bomo v času od septembra 2013 do junija 2015 sodelovali pri projektu We all smile in the same language / V vseh jezikih je nasmeh enak.

V projektu in pri izmenjavah bodo lahko sodelovali tudi učenci 7. in 8. razreda.

Vsi, ki vas sodelovanje pri projektu zanima in ste ustvarjalni, komunikativni, radi potujete in ste pripravljeni gostiti učence iz tujine pri sebi doma, izpolnite   PRIJAVNICO  do 7. 10. 2013.

Program, v katerem sodelujemo, skupno omogoča 24 izmenjav: 12 učencev, 12 učiteljev. Učenci, ki bodo s svojim aktivnim sodelovanjem v projektu izpolnjevali kriterije, bodo kandidati za izmenjavo. V državi gostiteljici bodo bivali pri družinah sovrstnikov. Ko bo gostiteljica naša šola, bodo naši učenci gostili sovrstnika iz tujine.

Nekaj osnovnih podatkov o vključenih šolah:

DRŽAVA MESTO NAZIV ŠOLE

ŠTEVILO

UČENCEV

STAROST

UČENCEV

Romunija Bukarešta Colegiul National Mihai Viteazul 1200 14–19
Poljska Pleszew ZasadniczaSzkola Zawodowa Stowarzyszenia »Edukacja-Mlodziez« w Pleszewie 120
Turčija Izmir Bati Anadolu Cimento Ortaokulu 700 13–14
Hrvaška Varaždin Privatna varaždinska gimnazija 9 na razred srednja šola
Latvija Riga Rigas Raina 8. vakara (mainu) vidusskola

tudi do 50

Italija Perugia Istituto tecnico economico »Aldo Capitini – Vittorio Emanuele II« 1000 14–19
Italija Rim Istituto comprensivo statale »Via caratenuto 30« Roma
Nemčija Sindelfingen Goldberg-Gymnasium 800 srednja šola
Ciper Nikozija Acropolis Lyceum 416
Slovenija Logatec OŠ 8 talcev Logatec 665 6–14

V projektu We all smile in the same language / V vseh jezikih je nasmeh enak nas čaka medkulturno povezovanje, izmenjava številnih izkušenj in veliko ustvarjalnega dela. Vsi udeleženci v projektu se bomo trudili slediti in poglabljati začrtane globalne cilje:

–         Upoštevati in spoštovati različnost.

–         Motivirati ljudi vseh starosti ter jim predstaviti, da je pozitivno sporočilo lahko zelo močno komunikacijsko sredstvo, ki pomaga na poti k reševanju konfliktov, razumevanju raznolikosti in doseganju zastavljenih ciljev.

–         Reševati spore s pomočjo humorja.

–         Ugotoviti učinek dela z uporabo smeha pri skupinskem delu.

–         Ugotoviti vrednost humorja v različnih delih sveta.

O vsem, kar se bo v okviru projekta dogajalo, vas bomo sproti obveščali tudi preko šolske spletne strani.

Ker smo prepričani, da skupaj zmoremo več, bomo veseli vašega sodelovanja, zato ste kadarkoli dobrodošli v naši družbi.

Koordinatorica projekta

Bojana Pivk