OPB, 5. r., 14. SKUPINA; torek, 31. 3. 2020

torek, 31. 03. 2020 | Podaljšano bivanje

Pozdravljeni, učenke in učenci!

Ste današnje naloge že opravili? Matematika? Slovenščina? Angleščina? Likovna? Športna? Glasbena? …Poglej v šolsko torbo. Prelistaj zvezek enega za drugim. Če še kaj manjka, dopolni.

V berilu poišči besedilo, ki ga pri pouku še niste brali. Če je še kdo ob tebi, ga povabi, naj te posluša. Glasno preberi. Če se boš zelo potrudil, boš vesel ti in tvoj poslušalec.

Potem pa lahko vlogi zamenjata. Poslušalec naj si izbere besedilo in ga prebere tebi naglas.

Če se igraš »branje« s starši, moraš biti uvideven. Starši imajo morda nujno delo, zato ravno takrat, ko bi ti želel, nimajo časa. Morda se lahko dogovoriš za kasneje. Ker imaš glasilke že uglašene, si zapoj pesmico, ki ti je od letos naučenih najbolj všeč.

Če si danes za dežurnega pripravljalca mize za kosilo, se podvizaj, da te ne bodo čakali. Ne pozabi si umiti rok pred tem pomembnim opravilom.

Med kosilom upoštevaj pravila kulturnega obnašanja. Vse to že znaš, zato ne bo težko.

Ko boš uredil vse potrebno, si pa odpočij.

In kasneje spet kaj lepega počni!

Prijazen pomladni pozdrav!

Milena Herblan Gostiša