MEDOBČINSKI PARLAMENT

torek, 11. 03. 2014 | SUŠ - Skupnost učencev šole

VDSC 0026 četrtek, 6. 3. 2014 smo se na Vrhniki na otroškem parlamentu zbrali predstavniki treh šol: OŠ Antona Martina Slomška iz Vrhnike, OŠ Tabor in OŠ 8 talcev iz Logatca. Našo šolo so ponosno zastopali: Ana Milošev, Farah Sara Kurnik, Taja Jereb, Martin Pavunc in Nika Rupnik.

Ob 13. uri smo začeli s predstavitvami dela po šolah. Po predstavitvah smo se razdelili v skupine po pet učencev. Vsaka skupina je dobila svojo temo. Za pripravo predstavitve določene teme smo imeli dvajset minut. Debatirali smo o odnosih v družbi, vrednotah v družbi, zaposlitvenih razmerah v Sloveniji, begu možganov in brezposelnosti mladih. Po končanih predstavitvah smo imeli deset minutni odmor. Nato so nas mentorice poklicale v razred, kjer so potekale volitve. Izbrali smo osem parlamentarcev, ki bodo občini zastopali na regijskem parlamentu v Cerknici. Med izbranimi so tudi učenke naše šole: Ana Milošev, Farah Sara Kurnik in Taja Jereb. Dogajanje bom spremljal Andrej Brus.

Zapisal: Andrej Brus