3. srečanje Comenius – Italija

ponedeljek, 07. 04. 2014 | Comenius 2013 - 2015

Članice Comenius ekipe, učiteljice Bojana Pivk, Simona Kavčič, Vesna Šoster ter učenke Polona Kodermac, Maša Maček in Špela Korošec se bomo udeležile tretjega srečanja Comenius projekta v Italiji. Srečanje bo od 8. – 10. aprila 2014 potekalo v Perugii, od 11. – 13. aprila 2014 pa v Rimu. Obiskali bomo dve različni šoli in predstavili rezultate ankete o aktivnem državljanstvu, ki so jo izpolnjevali učenci na predmetni stopnji naše šole; sovrstnikom in njihovim učiteljem bomo na srečanju predstavili zbrane ideje, kako pomagati do mirnejšega in boljšega življenja otrok v Sudanu ter mnenja učencev o knjigah, ki govorijo o prijateljstvu, ljubezni, svobodi,…  o tej tematiki so učenci namreč razmišljali ter si šepetali »skrivnostne nasvete« na našem internem forumu.