MEPI dvodnevni pohod

Pozdravljeni!

Učenci naše šole so vključeni v projekt MEPI – Mednarodno priznanje za mlade. To je univerzalen, svetovno priznani mladinski program za mlade med 14. In 25. letom.

Program je leta 1956 ustanovil princ Filip, mož britanske kraljice Elizabete II. in vojvoda Edinburški v sodelovanju z nemškim pedagogom, priznanim zagovornikom izkustvenega učenja Kurtom Hahnom ter vodjo prve uspešne odprave na Mount Everest lordom Huntom. Do danes je v programu sodelovalo več kot 9 milijonov mladih iz več kot 140 držav.

Pretekli vikend smo opravili tako imenovano poskusno dvodnevno odpravo. Pot nas je vodila skozi Kališe, Skedneno jamo, čez Planinsko polje na Lanišče vse do razglednika pod Srnjakom kjer smo prespali. Naslednji dan smo se povzpeli na Srnjaka, se spustili v Jačko in se mimo Pošakove koče dvignili nazaj na Špilnik in Lipovec.

Kako enkratna in čudovita je ta pot si lahko pogledate na naši spletni strani. http://mepios8t.blogspot.si/

Slik je veliko, pa vseeno prikazujejo le majhen delček tistega kar smo videli in doživeli.

LP Miran

Več prispevkov iz Nerazvrščeno